Zagraniczna Spółka Dnia

Możliwa współpraca z Apple rozbudziła nadzieję na zysk

Velodyne Lidar. Rozwój przyszłościowej technologii.
Foto: Bloomberg

Amerykańska firma Velodyne Lidar, produkująca zaawansowane czujniki m.in. do samochodów autonomicznych, zyskała uwagę inwestorów głównie dzięki możliwej współpracy z kalifornijskim gigantem Apple. Eksperci podkreślają, że spółka jest dobrą inwestycją długoterminową ze względu na rozwijaną przyszłościową technologię.

W III kw. 2020 r. przychody Velodyne zwiększyły się o 138 proc. rok do roku, do 32,1 mln dolarów, a wynik brutto podskoczył z 1,1 mln dolarów straty do 15 mln dolarów na plusie. Strata netto skurczyła się z 26,8 mln dolarów do 6,5 mln dolarów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.