REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

GetBack: spółka windykacyjna rozważa emisję akcji

Firma windykacyjna GetBack poinformowała o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem. Pod uwagę brana jest także emisja akcji.
Foto: parkiet.com

- Decyzja ta jest wynikiem oceny aktualnej sytuacji na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce oraz potencjalnych możliwości dalszego rozwoju. Zarząd będzie dążył do zapewnienia w długim terminie możliwie najlepszej pozycji grupy na rynku zarządzania wierzytelnościami na rynku polskim oraz do maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie firmy.

Pod uwagę brane są różne scenariusze w tym m.in. poszukiwanie inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, jak również dokonanie innej transakcji. Zarząd poinformował, że przystąpił już do wyboru doradcy biznesowego.

Na tym jednak nie koniec informacji ze spółki. Zarząd ma zwrócić się również do walnego zgromadzenie akcjonariuszy o zgodę na emisję w sumie do 70 mln akcji. Prawie 20 mln walorów miałoby być zaoferowanych w ramach oferty prywatnej. 50 mln papierów mogłoby być objęte emisją prywatną bądź też publiczną.

- W ocenie zarządu działanie takie jest uzasadnione i zgodne z interesem GetBack z uwagi na fakt, że emisja akcji w drodze subskrypcji prywatnej stanowi najszybszy i najbardziej efektywny sposób pozyskania kapitału, a tym samym umożliwia GetBack podjęcie niezwłocznych działań mających na celu wykorzystanie okresu koniunktury na rynku i przeprowadzenie podwyższenia kapitału zakładowego w stosunkowo krótkim terminie – czytamy w komunikacie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA