Transport

Stalexport: Nowe stawki za przejazd

Stalexport Autostrady obsługujący 60-kilometrowy odcinek A4 zmienia stawki za przejazd.
Stalexport Foto: materiały prasowe

Od 1 października samochody osobowe, kategoria 1, korzystające z automatycznych metod płatności za przejazd zapłacą o 1 zł więcej niż dotychczas, czyli 9 zł. Manualna opłata pozostaje na niezmienionym poziomie 12 zł. Stawki preferencyjne dla pozostałych kategorii pojazdów zostaną zniesione. Zmniejsza się również bonifikata dla pojazdów kategorii 2 i 3 z 15 zł do 13 zł. W porównaniu z obecnym cennikiem opłata manualna dla pojazdów kategorii 2 i 3 podskoczy o 2 zł, do 22 zł, a automatyczna – o 5 zł, również do 22 zł. Pojazdy kategorii 4 i 5 niezależnie od tego, jak wniosą opłaty, zapłacą 35 zł.

Ostatnio ceny podniesiono w październiku ub.r. Wtedy podskoczyły z 10 do 12 zł dla aut osobowych. Był to jeden z czynników, dzięki którym zyski Stalexportu wzrosły w I półroczu względem tego samego okresu 2020 r. o 23,5 proc., do 158,8 mln zł. Oprócz wyższych opłat pozytywnie na wyniki wpływa większy ruch. W porównaniu z 2019 r. ruch ciężarówek podskoczył o 3,2 proc. gsu

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.