Transport

Stalexport Aut.: Ruch ciężarówek dopisuje wynikom

Operator odcinka autostrady A4 Katowice–Kraków poprawił w I półroczu zarówno przychody jak i zyski. Spółce służy trwające od kilku miesięcy odbicie gospodarcze, które wpływa na większy ruch przede wszystkim ciężarówek.
Foto: materiały prasowe

– Natężenie ruchu ciężarówek przewyższa poziom z 2019 r. o 3 proc. w zestawieniu narastająco od stycznia. To obrazuje skalę aktywności gospodarczej. Ruch samochodów osobowych jest mniejszy o 12 proc. To, jak będzie się zachowywał ruch na A4 Katowice–Kraków, będzie w najbliższym czasie z pewnością odzwierciedlać ogólną sytuację w kraju dotkniętym pandemią – stwierdził Rafał Czechowski, rzecznik Stalexportu Autostrady.

W październiku ubiegłego roku spółka wprowadziła podwyżki opłat za przejazd odcinkiem autostrady A4 z 10 do 12 zł dla aut osobowych. Był to jeden z czynników, dzięki któremu przychody za I półrocze z tytułu przejazdów wspomnianych aut podskoczyły o ponad 30 proc., do 94,6 mln zł. Można się spodziewać podobnej zmiany dla ciężarówek? – Zamierzenia dotyczące zmiany stawek zapowiadamy zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem, co pozwala kierowcom i przewoźnikom odpowiednio się przygotować, np. poprzez zakup impulsów na przejazd w ramach A4Go. Impulsy zachowują ważność przez 24 miesiące, więc nawet w sytuacji podwyżki można sobie zapewnić dwa lata niezmienności realnej ceny za przejazd – wyjaśnił Czechowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.