Transport

PKP Cargo: Wzrosły świadczenia pracownicze

Zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek dla pracowników zatrudnionych w spółce matce.
Foto: materiały prasowe

Na jego mocy otrzymają oni m.in. jednorazową nagrodę w wysokości 500 zł brutto. Ponadto o 800 zł zostanie zwiększona kwota gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza. To spowoduje wzrost kosztów pracowniczych o ok. 23,9 mln zł. Z tej kwoty 21,4 mln zł obciąży wyniki III kwartału, a 2,5 mln zł wyniki IV kwartału.

Na tym nie koniec. Strony porozumienia rekomendują wypłacenie obu świadczeń również w innych firmach należących do grupy kapitałowej PKP Cargo, o ile będzie to uzasadnione sytuacją ekonomiczną tych podmiotów. Natomiast w styczniu zarząd i pracownicy mają podjąć rozmowy dotyczące wdrożenia systemowej podwyżki wynagrodzeń od 1 kwietnia z uwzględnieniem wyników finansowych za ten rok i bieżącej kondycji firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.