Transport

Trans Polonia: Inwestorzy wyprzedawali akcje

Walne zgromadzenie nie wyraziło zgody na skup.
Foto: materiały prasowe

Podczas wtorkowej sesji giełdowi inwestorzy mocno wyprzedawali akcje Trans Polonii. Rano ich cena spadała nawet o 14,1 proc. osiągając poziom zaledwie 2,92 zł. Ostatnio tak nisko były wyceniane na początku lutego.

Bezpośrednim powodem przeceny były informacje dotyczące niepodjęcia na poniedziałkowym walnym zgromadzaniu uchwały o skupie akcji własnych. Projekt na początku kwietnia przedstawił Quercus TFI. Fundusz w szczególności domagał się nabycia przez Trans Polonię lub zależną od niej firmę TP ponad 3,4 mln walorów stanowiących 15 proc. kapitału zakładowego. Proponowana cena wynosiła 5 zł. Ze struktury głosów wynika, że za jej przyjęciem było jeszcze przynajmniej Nationale-Nederlanden PTE, a przeciwny, dominujący akcjonariusz, czyli Dariusz Cegielski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.