Transport

Lotos: Wzrosną przewozy kolejowe

W 2021 r. do ważniejszych zadań Lotosu Kolei, drugiego co do wielkości kolejowego przewoźnika towarów w Polsce, będzie należał rozwój kontaktów handlowych z firmami innymi niż te z grupy Lotosu.
Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Planowana jest też dalsza poprawa efektywności. „Wprowadzenie w 2021 r. opłaty mocowej istotnie wpłynie na koszty energii elektrycznej i zwiększy koszt przewozu towarów koleją, co stawia przed spółką Lotos Kolej kolejne wyzwania i konieczność dalszej optymalizacji kosztów" – podaje biuro prasowe Lotosu.

Koncern w dalszym ciągu obserwuje dużą niepewność na rynku przewozów i przeładunków różnych grup towarowych. „Pojawiają się też niepokojące sygnały co do gorszej sytuacji finansowej w branży przewoźników samochodowych. Spółka Lotos Kolej przewiduje natomiast ciągły rozwój przewozów intermodalnych (kontenerowych – red.), zarówno w 2021 roku, jak i w kolejnych latach" – informuje biuro prasowe Lotosu. Dodaje, że prowadzone w ostatnich latach prace związane z modernizacją krajowej infrastruktury kolejowej mogą wkrótce przynieść wymierne efekty, związane ze wzrostem prędkości pociągów, a tym samym poprawę efektywności firm z branży. Przewoźnicy czekają także na efekty modernizacji portów morskich i inwestycji w terminale przeładunkowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.