Technologie

AB: Gorący koniec roku

Na 30 listopada zwołano walne zgromadzenie AB, które będzie decydować o dystrybucji gotówki. Projekt uchwały zakłada przeznaczenie ponad 16 mln zł na dywidendę, czyli 1 zł na akcję.
Foto: materiały prasowe

Dniem przyznania prawa miałby być 8 grudnia, a wypłaty 22 grudnia. Część gotówki (też ponad 16 mln zł) ma trafić do akcjonariuszy za pośrednictwem buy backu. W projektach uchwał znajduje się przedłużenie terminu na skup akcji do 20 grudnia 2023 r. Jeśli WZ da zielone światło, do akcjonariuszy trafi w sumie prawie 33 mln zł. To ponad 26 proc. skonsolidowanego zysku za rok 2020/2021.

We wtorek akcje AB drożały w reakcji na publikację dobrych wyników za I kwartał (lipiec–wrzesień) roku obrotowego 2021/2022. Zyski i przychody były zgodne z oczekiwaniami analityków i wyższe w ujęciu rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.