REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco SEE: Będzie suta dywidenda

Spółka Asseco South Eastern Europe pozostaje jednym z faworytów analityków w sektorze IT. Mimo iż notowania mają za sobą mocną zwyżkę (w tym roku się podwoiły), to i tak jej wskaźnik ceny do zysku implikuje dyskonto wobec średniego poziomu C/Z w sektorze informatycznym. Jest to zasługą rosnących zysków firmy. Jej wyniki za III kwartał okazały się znacząco lepsze od oczekiwań analityków na poziomie przychodów i zysków. W reakcji na to notowania w piątek zyskiwały nawet 9 proc.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Dobrą informacją dla inwestorów jest też zapowiedź dywidendy. Zarząd w piątek zasygnalizował, że chce, aby nie była ona w 2020 r. niższa niż w tym roku (wyniosła 0,52 zł na walor). Jej wartość będzie uzależniona m.in. od planowanych przejęć.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA