Technologie

Asseco: 90 zł po raz pierwszy

Kurs rzeszowskiej spółki ustanowił dziś historyczne maksimum. Czy ma jeszcze potencjał wzrostowy?
Foto: parkiet.com

Indeks WIG-informatyka notuje w czwartek prawie 1-proc. wzrosty. W górę ciągnie go największa spółka w indeksie, czyli Asseco Poland. W czwartek przed godz. 10 jej kurs rósł o niespełna 2 proc. do 90,5 zł. Po raz pierwszy przebił psychologiczną granicę 90 zł. W trakcie pierwszej godziny sesji właściciela zmieniły akcje o wartości niespełna 2 mln zł.

Asseco Poland nie podawało dziś informacji, które mogłyby uzasadniać tę zwyżkę. Notowania Asseco od kilkunastu miesięcy poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dwanaście miesięcy temu kurs oscylował w okolicach 67 zł. Wiosną tego roku przebił poziom 70 zł, a latem 80 zł. Na początku września testował opór na poziomie 90 zł, ale wtedy nie udało mu się go sforsować. Dziś ta psychologiczna granica została pokonana.

Czy notowania mają jeszcze przestrzeń do wzrostów? Analiza najnowszych rekomendacji dla Asseco Poland zdaje się sugerować odpowiedź negatywną – średnia cena docelowa z szacunków analityków jest o kilka procent poniżej aktualnego kursu.

Asseco Poland jest największą polską spółką informatyczną. W I półroczu 2021 r. osiągnęło 6,8 mld zł przychodów, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sprzedaż własnych produktów i usług informatycznych wyniosła 5,3 mld zł, co stanowiło 78 proc. wszystkich przychodów. Skonsolidowany zysk operacyjny wzrósł o 21 proc. do 672 mln zł. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 242 mln zł (+37 proc.).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.