REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

ABC Data: Przejęcie zostało już dopięte. Co dalej?

3 lipca Synektik zastąpi ABC Datę w składzie sWIG80. Papiery dystrybutora IT znikną też z portfeli innych indeksów, ponieważ liczba akcji w wolnym obrocie spadła poniżej 10 proc.

Andrzej Lis, nowy prezes ABC Daty.

Foto: materiały prasowe

Formalnie ABC Data znajduje się już w grupie międzynarodowego koncernu Also, reprezentowanego w wezwaniu przez Roseville Investments. Akcje skupował też ówczesny wiodący akcjonariusz giełdowej spółki, czyli fundusz MCI. Zgodnie z najnowszym komunikatem zawarł on już umowę sprzedaży Roseville przedsiębiorstwa ABC Data i firmy ABC Data Marketing. Cenę za to pierwsze aktywo ustalono na 147,6 mln zł, a za drugie na 35 mln zł.

W scenariusz roszad właścicielskich wpisują się zmiany w zarządzie. Wieloletnia prezes ABC Daty Ilona Weiss zrezygnowała ze stanowiska z dniem 1 lipca. Podobnie jak członkowie zarządu Andrzej Kuźniak i Michał Litwinowicz. Nie podano przyczyn ich rezygnacji. Nowym prezesem został Andrzej Lis, od 2004 r. współpracujący z MCI Management m.in. jako dyrektor inwestycyjny i partner.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA