Technologie

Ten Square Games szuka inwestora

Wrocławskie studio rozpoczęło przegląd opcji strategicznych. Jakie możliwości rozważa?
Foto: materiały prasowe

Kurs TSG rozpoczął piątkową sesję od mocnego wzrostu. Przed godz. 10 za akcję trzeba zapłacić 464,6 zł, po wzroście o prawie 7 proc. Informacja o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych trafiła na rynek wczoraj po sesji.

"Celem tego procesu jest wybór najlepszego sposobu realizacji długoterminowej strategii spółki, polegającej na dalszym rozwoju i maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. W trakcie przeglądu Ten Square Games będzie kontynuować realizację dotychczasowej strategii, działań i projektów" – czytamy w treści raportu.

Zarząd poinformował, że będzie brał pod uwagę różne opcje strategiczne, w tym pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego. Zastrzegł też, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

"W ramach procesu, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa, wybranym podmiotom mogą być udzielane dodatkowe informacje o spółce i jej podmiotach powiązanych. W związku z powyższym zarząd zaangażował doradców finansowych i prawnych, którzy wesprą go w przeprowadzeniu przeglądu strategicznego" – dodano.

Kapitalizacja TSG wynosi obecnie 3,2 mld zł. Studio produkuje gry mobilne. Od 2018 r. jest notowane na warszawskiej giełdzie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.