Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji wieczystej na wykorzystanie platformy analitycznej polskiej spółki. Jej rozwiązanie ma pomóc w ściganiu i koordynowaniu międzynarodowych dochodzeń dotyczących prania pieniędzy. Zdaniem zarządu pozyskanie zlecenie potwierdza, że polska firma jest w stanie konkurować z Plantirem – czyli międzynarodowym gigantem działającym w tym samym segmencie co DataWalk.
Pozyskane zlecenie ma związek z raportem, o którym DataWalk informował już w czerwcu 2019 r. Jego spółka zależna zawarła wtedy memorandum z Research Innovations – liderem konsorcjum – na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Okazało się, że departament wybrał właśnie to konsorcjum do współpracy w zakresie dostarczania rozwiązań analitycznych w ciągu pięciu lat. Szacowana przez Departament Sprawiedliwości wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów wynosi około 500 mln USD. Nie wiadomo, ile z tego może przypaść na polską spółkę, ale kwota podziałała na wyobraźnię inwestorów – od czerwca 2019 r. kapitalizacja spółki urosła czterokrotnie. Teraz sięga 370 mln zł.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?