REKLAMA
REKLAMA

Technologie

DataWalk: Dobre perspektywy rozwoju za oceanem

Notowania firmy DataWalk w czwartek mocno szły w górę. Po południu za akcję trzeba było zapłacić 82 zł, co oznaczało 7-proc. zwyżkę. Była ona reakcją na informację o otrzymaniu przez spółkę zależną zamówienia z Research Innovations w ramach realizacji zlecenia od Departamentu Sprawiedliwości USA.
Foto: Bloomberg

Zamówienie dotyczy sprzedaży licencji wieczystej na wykorzystanie platformy analitycznej polskiej spółki. Jej rozwiązanie ma pomóc w ściganiu i koordynowaniu międzynarodowych dochodzeń dotyczących prania pieniędzy. Zdaniem zarządu pozyskanie zlecenie potwierdza, że polska firma jest w stanie konkurować z Plantirem – czyli międzynarodowym gigantem działającym w tym samym segmencie co DataWalk.

Pozyskane zlecenie ma związek z raportem, o którym DataWalk informował już w czerwcu 2019 r. Jego spółka zależna zawarła wtedy memorandum z Research Innovations – liderem konsorcjum – na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA. Okazało się, że departament wybrał właśnie to konsorcjum do współpracy w zakresie dostarczania rozwiązań analitycznych w ciągu pięciu lat. Szacowana przez Departament Sprawiedliwości wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów wynosi około 500 mln USD. Nie wiadomo, ile z tego może przypaść na polską spółkę, ale kwota podziałała na wyobraźnię inwestorów – od czerwca 2019 r. kapitalizacja spółki urosła czterokrotnie. Teraz sięga 370 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA