REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Wyprzedaż akcji producentów gier

WIG.GAMES, który wcześniej ustanawiał koleje rekordy, w środę notuje ostrą korektę. W dół ciągnie go CD Projekt, ale inne studia też są mocno pod kreską.
Foto: Bloomberg

W środę po południu WIG.GAMES spada o ponad 6 proc. i jest to największa przecena jeśli chodzi o zachowanie indeksów podczas dzisiejszej sesji. Warto odnotować słabe zachowanie spółki, która najwięcej w tym indeksie waży, czyli CD Projektu. Przed godz. 16 za jedną jej akcję trzeba zapłacić 389 zł, co oznacza niemal 6-proc. spadek w stosunku do kursu z zamknięcia wczorajszej sesji. Uwagę zwraca też wysoka wartość obrotów na CD Projekcie – od rana właściciela zmieniły akcje o wartości sięgającej 200 mln zł. Wyższe obroty obecnie notowane są tylko na akcjach Pekao (przekraczają 230 mln zł).

CD Projekt nie podawał informacji, które mogłyby uzasadniać taką przecenę. Jutro - po sesji – spółka będzie publikować sprawozdanie finansowe za I kwartał i przeważają opinie, że wyniki będą bardzo dobre z uwagi na wysoką sprzedaż gry „Wiedźmin", napędzaną serialem Netflixa.

Warto odnotować, że mocna przecena dotyka dziś również inne spółki z branży gier. Tanieje m.in. 11 bit studios. Po południu za jedną akcję tej spółki trzeba zapłacić niewiele ponad 455 zł, co oznacza spadek o 6,2 proc. Pod kreską są też takie studia jak PlayWay (-5 proc.), TSG (-8 proc.) czy Vivid Games (6 proc.).

Notowania największych spółek z branży gier poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W przypadku CD Projektu kurs jest już powyżej większości cen docelowych z rekomendacji, ale kilka dni temu na rynek trafił raport JP Morgana, który jedną akcję polskiej spółki wycenia docelowo na 480 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA