Technologie

Huuuge mocno tanieje

Na rynek zaczynają napływać informacje, o podmiotach które mają ponad 5-proc. udział w kapitale. Nie pomaga to jednak kursowi, który jest najniżej od czasu debiutu.
Foto: materiały prasowe

Huuuge rozpoczął trzeci dzień swojej obecności na GPW od pogłębienia wcześniejszych spadków. Dziś około godz. 10 za akcję piątkowego debiutanta trzeba było zapłacić 47,2 zł, po spadku o 1 proc., ale w kolejnych godzinach sesji podaż przybiera na sile. Około godz. 14 akcje tanieją już o 8 proc. do 43,7 zł. Wartość obrotów sięga 40 mln zł.

Tymczasem na rynek trafiły dziś rano informacje dotyczące podmiotów, które ujawniły się ponad 5-proc. progiem. Są to trzy zagraniczne instytucje.

Credit Suisse Securities podał, że  16  lutego  2021  r.,  w  wyniku  rozliczenia  oferty  publicznej, nabył  ponad 11,1 mln akcji, stanowiących łącznie około 13,19 proc. kapitału zakładowego i tyle samo głosów. Również J.P. Morgan podał, że ma 13,19 proc. Trzecią instytucją jest Kora Management. Z jej zawiadomienia wynika, że 19 lutego kupiła około 2,1 mln akcji, a wcześniej miała też około 2,1 mln akcji. Teraz ma łącznie pakiet stanowiący ok. 5,1 proc. kapitału.

Akcje Huuuge w IPO cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - zarówno w transzy indywidualnej jak i instytucjonalnej. Dlatego rynek zgodnie spodziewał się bardzo dobrego debiutu, tymczasem od piątku kurs spada.

Studio przeprowadziło ofertę wartą niemal 1,7 mld zł.  Dotychczasowi akcjonariusze sprzedali w IPO akcje warte około 1,1 mld zł, a do spółki trafiło niemal 0,6 mld zł. Pieniądze grupa przeznaczy przede wszystkim na przejęcia.

Cena akcji w IPO została ustalona na 50 zł za sztukę, a  ostateczna liczba akcji oferowanych  przekroczyła 33 mln. W piątek kurs na finiszu sesji spadł o 1 proc. przy bardzo wysokich obrotach. W poniedziałek również dominowała podaż, przez większość sesji skala przeceny sięgała 4 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.