Technologie

Debiut Kool2Play z przytupem

Studio zadebiutowało dziś na NewConnect. Na otwarciu notowań kurs wzrósł o 50 proc. i wspina się coraz wyżej.
Foto: twitter.com

Na 21 zł wyceniono akcje studia podczas otwarcia pierwszej sesji, czyli o połowę wyżej od kursu odniesienia. Kilkadziesiąt minut później przewaga popytu nadal się utrzymuje: kurs rośnie aż o 84 proc. do 25,8 zł. Zwyżce towarzyszą stosunkowo wysokie obroty.

Spółka w zeszłym roku przeprowadziła emisję akcji serii D, z której pozyskała ok. 2,5 mln zł.

Studio  tworzy gry na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X, PlayStation 5 i Nintendo Switch. W grupie ma agencję Kool Things, świadczącą usługi z zakresu promocji gier na terenie Europy i Ameryki Północnej. Kool2Play  obecnie pracuje nad grą „Uragun".  Jej premiera w Steam w formule wczesnego dostępu nastąpi w drugim kwartale  2021 r. Spółka ma już zebrane środki na rozwój działalności. Pozyskała na tworzenie gier ponad 2,5 mln zł z prywatnej emisji akcji serii D oraz grantu GameINN (1,6 mln zł). Natomiast rozwój agencji Kool Things współfinansowany jest z grantu NCBR w wysokości 1,9 mln zł.

-Wierzymy, że jesteśmy najbardziej oryginalnym i unikatowym tegorocznym debiutantem. Planujemy tworzyć silne marki w segmencie premium indie, z których pragniemy czerpać zyski nawet do 5-6 lat od premiery -  zapowiada Marcin Marzęcki, prezes  Kool2Play.

Kool2Play jest 376. spółką notowaną na NewConect oraz piątym  debiutem na tym rynku w 2021 r. Wszystkie spółki, które weszły na NC w tym roku, reprezentowały sektor gier. W styczniu zadebiutowało United Label oraz Incuvo (obie firmy przeprowadziły oferty publiczne), a w lutym na parkiet weszło Atomic Jelly (oferta prywatna) oraz Simteract (też oferta prywatna).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.