REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Gry T-Bulla pobrano 350 mln razy

Gry mobilne T-Bulla zostały pobrane w sierpniu 4,7 mln razy. Łączna skumulowana liczba pobrań wszystkich gier do 31 sierpnia wyniosła 351,4 mln.

Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu T-Bull

Foto: materiały prasowe

Świetny wynik został w dużej mierze osiągnięty dzięki flagowej produkcji „Moto Rider Go: Highway Traffic", którą gracze pobrali w sumie ponad 58 mln razy. Gra wyścigowa, w której gracz wciela się w rolę motocyklisty, którego zadaniem jest przejechanie na wybranym jednośladzie jak najdłuższego odcina trasy została pobrana w Indiach prawie 14 milionów razy. Drugie miejsce pod względem dystrybucji zajęła Brazylia, kolejne Meksyk, natomiast Polska znajduje się na 30. miejscu. Pod względem monetyzacji najlepiej było w USA, a średnia kwota transakcji wyniosła 5,61 dolara.

Inwestorzy nie zareagowali jednak pozytywnie na te informacje. Notowania producenta spadają we wtorek po południu o ponad 8 proc. Akcje spółki, która 29 sierpnia przeniosła się z NewConnet na główny parkiet spadły w tym czasie o niecałe 50 proc.

T-Bull zawarł niedawno umowę o dystrybucję gier na chińskim rynku poprzez platformę Xiaomi. Mi Game Center posiada około 200 mln zarejestrowanych użytkowników. Pierwszymi grami, które wejdą do sprzedaży będą Top Speed oraz Top Speed 2.

Rynek chiński to ogromna szansa na pozyskanie klientów. Według danych firmy Newzoo, wartość całej branży gier wyniesie w tym roku 140 mld dolarów, z czego Chiny - jako lider - będą odpowiadać za 38 mld dolarów. Dla porównania Polska, znajduje się na 24. miejscu w globalnym rankingu. Prognozy mówią, że w 2020 r. ponad połowa wartości rynku gier będą stanowiły gry mobilne.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA