REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Tomasz Sielicki w radzie nadzorczej Runicomu

Notowany na NewConnect fundusz przyciąga znane nazwiska. Do rady nadzorczej wszedł były prezes Sygnity

PCH Capital (podmiot kontrolowany przez Piotra Chmielewskiego), który jest głównym akcjonariuszem Runicomu, korzystając z posiadanych uprawnień statutowych, powołał do rady nadzorczej funduszu Tomasza Sielickiego. To jednak z najbardziej znanych osób w branży IT. Sielicki był założycielem Sygnity (wcześniej ComputerLand) i kierował tą spółkę do 2005 r. Do 2007 r. był prezydentem grupy Sygnity. Zasiada w radzie nadzorczej giełdowej firmy. Jest także członkiem rad nadzorczych Agory i Budimeksu.

Sielicki to kolejna rozpoznawana postać z branży nowych technologii, która w ostatnich dniach dołączyła do władz notowanego na NewConnect funduszu. Od 20 czerwca  stery w Runicomie dzierży Roman Durka. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Usakowską – Bilską, która przez ostatnie kilka lat kierowała Runicomem, a od marca równolegle również Futurisem (Durka został też prezesem tej spółki).

Obecny szef Runicomu pracował m.in. w IBM Polska na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego. Był również, przez ponad 8 lat, prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym w polskim oddziale firmy Dell. Ostatnio pracował w Fujitsu Technology Solutions gdzie odpowiadał za rozwój biznesu w Polsce, Grecji, na Cyprze i w Izraelu.

Runicom ma jeszcze radę doradczą, która odpowiada za ogólną strategię funduszu, który koncentruje się na inwestycjach technologicznych. Zasiadają w niej m.in.: Andrzej Dopierała (szef Oracle Polska) i Jacek Murawski (szef Microsoft Polska). W składzie organu jest również Tadeusz Kubiak, który w przeszłości zakładał  Polską Telefonię Cyfrową i Ireneusz Dąbrowski, były prezes Tech Data Polska.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA