Technologie

Pierwszy autorski kanał ATM Grupy ruszy w przyszłym roku

Producencka firma podała dobre wyniki za I kwartał 2011 roku i przygotowuje się do startu swojej pierwszej telewizji
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz RG Rafał Guz

25 lutego ATM Grupa dostała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesje na swoje pierwsze kanały telewizyjne - uniwersalny ATM TV i filmowo-rozrywkowy ATM Rozrywka TV. Drugi z tych kanałów wygrał rozpisany przez KRRiT konkurs na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Zdaniem spółki ruszy najwcześniej na początku przyszłego roku.

ATM Grupa to największy niezależny polski producent telewizyjny i filmowy, to producent takich seriali i programów, jak m.in.: "Ojciec Mateusz", "Ranczo", "Pitbull", "Ekipa" czy "Bar". Dziś podała wyniki za I kwartał 2011 roku.

Zysk netto producenckiej ATM Grupy wzrósł w I kwartale o 73,7 proc. do 1,5 mln zł, a przychody: o 9,4 proc. do 27,4 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się natomiast z 1,4 mln zł rok wcześniej do 1,9 mln zł w I kw. 2011 roku - podała grupa w raporcie za I kwartał.

- Na wysokość wyników na poziomie operacyjnym i netto ma również wpływ otrzymana od spółki Studio A dywidenda, jednakże nawet po jej wyłączeniu z pozostałych przychodów operacyjnych ATM Grupa odnotowałaby ponad 32 proc. wzrost zysku operacyjnego i zysku netto - podała spółka.

Jak podaje w komentarzu zarządu, obecna sytuacja na rynku reklamy, od czego zależą i jej wyniki, jest stosunkowo dobra.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.