REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Ailleron: Teraz rozwój za granicą

System Ilumio to jeden z głównych filarów grupy kapitałowej Ailleron. Adresowany jest głównie do sektora hotelowego, ale jego odbiorcami są też szpitale i obiekty kongresowe.
Foto: Adobestock

Ułatwia obsługę gości hotelowych i zarządzanie obiektami. Do niedawna Ailleron rozwijał technologię Ilumio głównie w Polsce. Dziś na celowniku firmy są: Bałkany, Bliski Wschód i Azja. Globalnej ekspansji sprzyja pozyskanie w ubiegłym roku nowatorskiego systemu umożliwiającego zarządzanie hotelem w chmurze.

Adresatem systemu Ilumio są goście, właściciele obiektów i zarządzający. Dotyczy on czterech obszarów: pierwszy to telewizja hotelowa. Drugi to aplikacja mobilna dla gości. Dzięki niej można użyć telefonu jako klucza do pokoju zamiast tradycyjnej karty, zaplanować udział w eventach, zarezerwować stolik w restauracji czy wizytę w spa oraz skontaktować się z obsługą. Poza tym można korzystać z internetu na smartfonach i sterować automatyką pokoju oraz obsługiwać urządzenia multimedialne.

Trzeci obszar to sektor Digital Signage, ekranów interaktywnych znajdujących się w przestrzeni publicznej dużych obiektów hotelowych. Kolejny segment steruje automatyką pokojową.

Na początku system wdrażany był głównie w pięciogwiazdkowych hotelach w Polsce. – Dziś korzysta z niego już ponad 15 tys. klientów w 60 hotelach i ta liczba rośnie. W 2017 roku blisko 80 proc. sprzedaży systemu dotyczyło Polski. W tym roku chcemy zmienić proporcje na 50 do 50. Połowa sprzedaży w Polsce, druga za granicą – mówi Daniel Walczyk, dyrektor ds. sprzedaży Ailleron.

Jesienią ubiegłego roku Ailleron podpisał umowę z udziałowcami Hoteliga z siedzibą w Amsterdamie. Głównym powodem była akwizycja rozwiązania hoteliga.com. To nowatorski i intuicyjny system PMS oferowany w chmurze, służący do kompleksowego zarządzania hotelem, m.in. rezerwacjami i sprzedażą, zarządzanie usługami administracji i utrzymania hoteli. Sprzedawany jest w modelu abonamentowym w ponad 20 krajach na całym świecie. Ailleron zakupił łącznie 51 proc. udziałów w Hoteliga International. Pozostałe 49 proc. w Hoteliga International pozostało własnością założycieli Hoteliga.

– Nowe rozwiązanie uzupełni ofertę iLumio. Włączenie platformy hoteliga.com do portfolio usług Ailleron to krok w kierunku stworzenia kompletnego i nowoczesnego rozwiązania dla hoteli. Dzięki niemu skuteczniej będziemy odpowiadać na potrzeby rozwijającej się i wymagającej branży hotelarskiej – podkreśla Justyna Michalczyk, general manager iLumio.

Firma skupia się obecnie na rozwoju w regionie Bliskiego Wschodu. – Bałkany, Bliski Wschód i Azja to nasze główne kierunki. W ostatnim czasie rozpoczęliśmy m.in. współpracę z hotelem Atlantis the Palm w Dubaju. Jesteśmy obecni też na Mauritiusie. Otworzyliśmy również swój odział w Singapurze, gdzie planujemy pozyskanie nowych klientów – mówi Walczyk.   aZA

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA