Sztuka

Beksiński dogania Fangora

Obroty na rynku w III kwartale wzrosły o 131 proc.
Obraz Beksińskiego rekordowo sprzedany za blisko 2 mln zł.
Desa

Gigantyczny wzrost obrotów nastąpił na rynku sztuki. Portal Artinfo.pl policzył, że w III kwartale obroty na aukcjach były aż o 131 proc. wyższe niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wylicytowano o 30 proc. więcej dzieł. Radykalnie wzrosła liczba aukcji. Jeszcze do niedawna III kwartał to był martwy sezon, w czasie wakacji handel ustawał.

Liderem rynku jest DESA Unicum, która w ocenianym czasie odnotowała wzrost obrotów o 47 proc. Polswiss Art znalazł się na drugim miejscu ze wzrostem o 17,4 proc. Z kolei na trzecim miejscu uplasował się Sopocki Dom Aukcyjny – wzrost o 15 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.