REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Wiedza procentuje

Kolekcjonerzy kupują w okazyjnych cenach.
300 zł kosztuje kunsztowny papier Banku Gospodarstwa Krajowego.
Gabinet

5 października na aukcji Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak (www.gndm.pl) licytowanych będzie ponad 600 zabytkowych papierów wartościowych. W sumie na wielodniowej aukcji pojawi się ponad 5 tys. numizmatów. Sygnalizuję to z wyprzedzeniem, bo trzeba mieć czas na poznanie oferty, na wygoposdarowanie gotówki na ewentualne zakupy.

Jest popyt, rośnie podaż

Marciniak wprowadził zabytkowe papiery na rynek aukcyjny. Na przykład na aukcji w lutym 2018 r. wystawił tylko 46 papierów wartościowych z cenami wywoławczymi od 80 zł do 6 tys. zł. Większość cen wahała się w przedziale 100–200 zł. Był to rodzaj sondowania rynku. Z kolei na aukcji w lutym 2019 r. wystawiono już 577 dawnych papierów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA