Surowce i paliwa

Grupie wciąż sprzyja otoczenie

Zarząd Unimotu podwyższył do 57,6 mln zł tegoroczną prognozę skorygowanego zysku EBITDA dla grupy kapitałowej.
Foto: materiały prasowe

Trzy miesiące temu wynik ten szacował na 46,2 mln zł, a ponad rok temu na 34 mln zł. Do kolejnej zmiany prognozy niewątpliwie zachęciły wyniki wypracowane przez grupę w III kwartale. W tym czasie osiągnęła ona najwyższe historycznie przychody (1,3 mld zł) i najwyższy w tym roku skorygowany zysk EBITDA (18,3 mln zł). – W związku z wykonaniem przez nas niemal całego zakładanego wyniku rocznego w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 r. zdecydowaliśmy się po raz kolejny podwyższyć prognozę – tłumaczy Adam Sikorski, prezes Unimotu. Zauważa, że grupie wciąż sprzyja otoczenie zewnętrzne, głównie w handlu olejem napędowym. Wyższa od założeń okazała się też sprzedaż biopaliw dzięki wygranym wcześniej dużym przetargom.

– Nie zwalniamy tempa, ale przed nami końcówka roku, czyli najsłabszy sezonowo kwartał. Na chwilę obecną jesteśmy zadowoleni z otoczenia rynkowego i poziomu efektywności naszych działań, ale wyznacznikiem IV kwartału nie jest dla nas wynik z zeszłego roku – mówi Marek Moroz, członek zarządu ds. finansowych Unimotu. Tłumaczy, że końcówka 2018 r. była rekordowa dzięki nadzwyczaj wysokiej tzw. premii lądowej. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.