REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Energetyka płaci więcej za węgiel

Nie dość, że koszty pozwoleń na emisje dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych ciągną energetykę w dół, to jeszcze i na węgiel branża musi wysupływać coraz więcej.
Foto: Bloomberg

Jak podaje katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu, który monitoruje ceny węgla, we wrześniu ceny te wzrosły o 1,7 proc. w stosunku do sierpnia. W ujęciu rok do roku wzrost wynosi już 7,3 proc.

Przez kilka letnich miesięcy wydawało się, że ceny polskiego węgla (zgodnie z wartościami indeksu cen węgla dla energetyki, PSCMI1) zaczną stopniowo zrównywać się z tymi na świecie: węgiel staniał w lipcu (z 263,75 zł/t miesiąc wcześniej do 260 zł/t), a następnie w sierpniu (do 258,89 zł). We wrześniu jednak wrócił niemalże do poziomu z czerwca – 263,36 zł/t.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA