Surowce i paliwa

Unimot: Wsparcie Blachotrapezu

Unimot Energia i Gaz, firma z grupy giełdowego Unimotu, rozwijająca sprzedaż paneli słonecznych pod marką Avia Solar, podpisała umowę o współpracy z Blachotrapezem, czołowym polskim producentem pokryć dachowych i elewacyjnych.

Adam Sikorski, prezes Unimotu.

Foto: materiały prasowe

– Tworząc markę Avia Solar postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej i gazu i zaoferować klientom kompleksową, multiproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych, połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami energii z sieci. Naszą ofertę kierujemy zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych – mówi Andrzej Moczydłowski, wiceprezes Unimotu Energia i Gaz.

Przekonuje, że firma wśród klientów biznesowych jest dobrze rozpoznawalna i ma dużą bazę kontaktów, a także własnych doradców biznesowych. Mocnego wsparcia potrzebowała za to, aby dotrzeć z ofertą do klientów indywidualnych, w czym ma właśnie pomóc Blachotrapez. Prezes tej spółki, Rafał Michalski uważa, że instalacja coraz bardziej popularnych paneli słonecznych, które w większości przypadków montuje się na dachach budynków, jest dla firmy rynkiem bardzo bliskim. – Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jaka droga będzie najlepsza do wejścia w biznes związany z fotowoltaiką. Postanowiliśmy poszukać partnera, który posiada silną markę na tym rynku i który dobrze wykorzysta naszą rozbudowaną sieć punktów sprzedaży – twierdzi Michalski. Informuje, że Blachotrapez tylko na polskim rynku sprzedaje ponad 50 tys. dachów rocznie, a w całej Europie ponad 100 tys.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.