REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Orlen coraz śmielej wchodzi w odnawialne źródła energii

Nawet jeżeli w przewidywalnej perspektywie płocki koncern będzie wciąż skupiał się na paliwach, to dywersyfikacja działalności czeka go wcześniej czy później. Przygotowania już trwają.
Foto: Adobestock

5 hektarów we Włocławku ma zajmować farma fotowoltaiczna, którą chce wybudować PKN Orlen. Najwyraźniej polski paliwowy gigant postanowił zdobyć przyczółek na obiecującym rynku. Jak szacuje w rozmowie z „Parkietem" prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Bogdan Szymański, w grę wchodzi tu produkcja ok. 2,5–3 MW mocy.

Z ogłoszenia wynika, że chodzi o wybudowanie elektrowni fotowoltaicznej oraz jej „długoterminową obsługę". Inwestycja miałaby zostać zrealizowana „pod klucz". – Biorąc pod uwagę potencjał Orlenu i skalę tej inwestycji, mamy zapewne do czynienia z pilotażem – wskazuje szef SBF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA