REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

W Polsce rośnie popyt na ropę, gaz i węgiel

W ubiegłym roku Polska zużyła 19,7 mld m sześc. gazu ziemnego – wynika z najnowszego, corocznego raportu BP Statistical Review of World Energy 2019.
Foto: Adobestock

Ta wartość obejmuje nominalne zużycie zarówno surowca wysokometanowego, jak i zaazotowanego, dlatego jest większa, niż podawana przez krajowe instytucje. Nie zmienia to faktu, że konsumpcja błękitnego paliwa znowu wzrosła, tym razem o 2,9 proc., i w związku z tym powtórnie zanotowaliśmy rekordowy popyt.

Warto przy okazji zauważyć, że w 1994 r. zużycie błękitnego paliwa było w Polsce o połowę, a w 2007 r. o jedną czwartą niższe niż obecnie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA