REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Dwie nowe farmy PV

Photon Energy rozwija się w Australii.
Foto: Bloomberg

Notowany na NewConnect Photon Energy pozyskał finansowanie na budowę dwóch elektrowni fotowoltaicznych w Australii o łącznej mocy 14 MWp. Akcje spółki drożały podczas piątkowej sesji o 2,8 proc., do 5,45 zł.

Leeton Solar Farm i Fivebough Solar Farm, spółki zależne Photonu Energy, podpisały umowy z Infradebt na finansowanie dłużne dwóch elektrowni fotowoltaicznych w Nowej Południowej Walii.

– Farmy fotowoltaiczne w Leeton będą dwoma największymi projektami, które wejdą do naszego portfolio oraz pierwszymi projektami dostarczającymi energie na warunkach konkurencyjnych rynkowo. Doświadczenie zdobyte podczas eksploatacji elektrowni wykorzystamy do maksymalizacji przychodów na rynku energii – podkreśla Michael Gartner, dyrektor zarządzający Photonu Energy Australia.

Dwustronne moduły fotowoltaiczne elektrowni zostaną zamontowane na jednoosiowych urządzeniach śledzących i dostarczą wytworzoną energię elektryczną do sieci dystrybucyjnej Essential Energy. Łączna roczna produkcja energii elektrycznej z obu elektrowni fotowoltaicznych wyniesie 26,8 GWh i będzie sprzedawana na krajowym rynku energii elektrycznej po cenach rynkowych. DOS

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA