Surowce i paliwa

PGE: Górnicy z Bełchatowa przed nową szansą

W Bełchatowie, gdzie funkcjonuje największy krajowy kompleks energetyczno-wydobywczy oparty o węgiel brunatny, powstanie Centrum Rozwoju Kompetencji.
Foto: Bloomberg

To wspólna inicjatywa właściciela kopalni – Polskiej Grupy Energetycznej i samorządu województwa łódzkiego. Dzięki niej osoby kończące pracę w energetyce konwencjonalnej będą mogły przejść szkolenia i rozwinąć swoje kompetencje w innych obszarach, m.in. związanych z odnawialnymi źródłami energii. Wykształcą się tu ponadto specjaliści w zakresie automatyki, analityki, informatyki, elektrotechnologii czy biotechnologii.

W Bełchatowie PGE chce wydobywać węgiel do około 2038 r. Jednocześnie będzie stawiać tu zielone instalacje. – Będziemy cały czas aktywni biznesowo w regionie Bełchatowa. Nie tylko będziemy inwestować w budowę odnawialnych źródeł energii, ale także będziemy dążyć do zwiększenia atrakcyjności regionu, aby przyciągnąć tu jak największą liczbę inwestorów – zapowiada Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.