REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Surowce i paliwa

Lotos: Koncern rozbuduje terminal paliwowy

Grupa Lotos rozbuduje i zmodernizuje terminal paliwowy w Piotrkowie Trybunalskim. Umowę w tej sprawie z KB Pomorze podpisała właśnie zależna firma Lotos Terminale, do której bezpośrednio należy terminal.
Foto: materiały prasowe

– Ta inwestycja to nasza odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynku na usługi przeładunkowe spowodowane skuteczną walką państwa z tzw. szarą strefą. Systematyczny wzrost wolumenów sprzedaży i rosnące oczekiwania klientów powodują konieczność stałej optymalizacji siatki terminali paliw wykorzystywanych w procesie dystrybucji paliw – mówi Jarosław Wittstock, p.o. prezesa Grupy Lotos.

Wartość inwestycji wyniesie niespełna 100 mln zł. W części będzie finansowana kredytem udzielonym przez Bank Millennium. Realizacja nowego przedsięwzięcia spowoduje prawie czterokrotny wzrost pojemności magazynowych koncernu w Piotrkowie Trybunalskim – sięgną one 11,1 tys. m sześc. Ponadto ponaddwukrotnie, do 700 tys. m sześc. na rok, zwiększy się zdolność przeładunkowa terminalu. W ramach inwestycji powstanie również instalacja do przeładunku i magazynowania gazu LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Dzięki temu terminal będzie oferował pełen asortyment paliw płynnych. Zakończenie prac zaplanowano na przełom 2022 i 2023 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA