Firmy

Kupiec: Spedytor zawiązuje nową spółkę

Działająca w branży spedycyjnej firma Kupiec złożyła wczoraj wniosek o rejestrację nowej spółki BVT. Niestety, ta ostatnia skupi się na zupełnie innej działalności niż wcześniej planowano.

Miała ona bowiem dysponować własnymi samochodami i wykonywać usługi transportowe na zlecenie Kupca. Jako, że umowy leasingu pojazdów nie doszły jednak do skutku, firma zdecydowała o zmianie profilu spółki. BVT ma się teraz zająć windykacją należności masowych, czyli ściąganiu wierzytelności w dużych pakietach.

- Prezes zarządu emitenta posiada duże doświadczenie w tym zakresie i obejmie nadzorem merytorycznym działanie BVT - czytamy w komunikacie spółki. Firma liczy, że dzięki działalności nowej spółki znacznie poprawi swoje wyniki finansowe. A samo BVT zadebiutuje w przyszłości na rynku NewConnect.

Dodatkowo nowa spółka zmieni swoją siedzibę z Katowic na Tarnów, gdzie mieści się również główna siedziba Kupca. Kapitał zakładowy nowej spółki wyniósł 900 tys. zł i dzieli się na 18 tys. udziałów o wartości nominalnej 50 zł każdy. Kupiec objął 8,8 tys. walorów o łącznej wartości 440 tys. zł. Dodajmy, że na NewConnect spedytor notowany jest od 2011 r. W I półroczu 2013 r. przychody firmy wyniosły ok. 6,8 mln zł. Od debiutu walory spółki potaniały już o 61 proc. Wczoraj za jedną akcję firmy inwestorzy płacili 94 gr.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.