Firmy

Audytorzy odetchnęli z ulgą, ale nadal mają na co narzekać

Raczej nie będzie, budzącego najwięcej emocji, całkowitego zakazu świadczenia innych usług w audytowanych podmiotach. Jednak branżę mocno niepokoi najkrótszy w UE okres rotacji.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Ustalenia w sprawie kształtu ustawy o biegłych rewidentach wchodzą w decydującą fazę. – Postanowiono, że na rzecz badanej jednostki zainteresowania publicznego (m.in. spółek giełdowych – red.) nie będzie dopuszczone świadczenie usług obejmujących obliczanie podatku bezpośredniego i pośredniego oraz odroczonego podatku dochodowego, a także usług w zakresie wyceny – poinformowało nas Ministerstwo Finansów.

Ostra walka o rynek

Jednocześnie resort zastrzegł, że te kwestie będą zapewne przedmiotem dyskusji i rozważań w trakcie dalszych prac parlamentarnych. Na to liczą firmy podatkowe, które chcą wprowadzenia całkowitego zakazu łączenia usług audytorskich i doradczych w badanych podmiotach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.