Firmy

MIT potwierdza: minimum 20 mln zł zysku netto w 2010 roku

Przynajmniej 99 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto miała wypracować w ubiegłym roku grupa Mobile Internet Technology. Te na razie wstępne szacunki zarządu, ale potwierdzają zapowiedzi z ub.r.
Foto: www.mitsa.pl

W 2009 r. MIT (dawne Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych) odnotowało ponad 135 mln zł skonsolidowanych przychodów i 1,96 mln zł zysku netto. Pozornie więc zapowiedziane dziś wyniki za 2010 r. oznaczają skokowy wzrost zarobku grupy i poprawę rentowności, choć sporo niższe przychody.

Podane dziś do publicznej wiadomości dane nie są zaskoczeniem. Inwestorzy zapewne mogą mieć w pamięci zapowiedzi zarządu MIT-u, który już w 2010 r. zapowiedział, że zysk grupy wyniesie ponad 20 mln zł. Grupa MIT składa się z EL2 i MNI Premium, firm świadczących usługi na rzecz mediów i operatorów telekomunikacyjnych, takich jak organizacja konkursów esemesowych.

Największym akcjonariuszem MIT-u jest fundusz MNI, który w akcjonariacie spółki pojawił się jeszcze wtedy, gdy była ona właścicielem hurtowego operatora telekomunikacyjnego Długie Rozmowy i dystrybutora usług telekomunikacyjnych - Neotel Communications. Z czasem MIT sprzedał obie te firmy do MNI.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.