Przemysł

Amica: Kurs wciąż pod presją

Producent sprzętu AGD nie ma ostatnio dobrej passy. W trzy miesiące jego walory staniały o 18 proc. Od mocnych zniżek rozpoczęła się również czwartkowa sesja, choć z czasem udało się odrobić część strat. Powodem były wyniki za III kwartał.

Wiceprezes Amiki Wojciech Kocikowski i prezes Jacek Rutkowski

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

Amica w III kwartale miała 22,15 mln zł zysku netto. To znacznie mniej niż przed rokiem, kiedy zysk sięgnął 34,7 mln zł. Z kolei przychody wyniosły 705,24 mln zł czyli więcej niż przed rokiem, kiedy było to 649,9 mln zł.

"Trzeci kwartał 2016 roku stanowił wysoką bazę porównawczą, dlatego też - zgodnie z prognozami analityków - przed rokiem zanotowaliśmy wyższe wyniki niż w minionym kwartale. Istotne były tu czynniki o charakterze przejściowym, jak miks produktowy i geograficzny oraz zmniejszanie zapasów u dystrybutorów w Polsce. Co jednak ważne, rentowność EBITDA za trzy kwartały br. to wysokie 7,5%, po środku założonego przedziału 7-8% dla całego roku" - mówi wiceprezes Wojciech Kocikowski.

"W najważniejszy dla nas IV kwartał wkroczyliśmy bardzo dobrze przygotowani handlowo, finansowo oraz logistycznie, co wraz z korzystnymi tendencjami w otoczeniu biznesowym z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki bieżącego kwartału, jak również całego roku 2017" - dodaje Kocikowski.

Od początku roku spółka osiągnęła już 118,96 mln zł zysku i 1 903,89 mln zł przychodów.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły