Przemysł

Plast-Box: Rośnie sprzedaż opakowań

Plast-Box, grupa specjalizująca się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, poprawia wyniki finansowe zarówno na rynku krajowym, jak i w eksporcie. To w dużej mierze rezultat skutecznie przeprowadzanej integracji z firmą Stark Partner, którą przejęto pod koniec ubiegłego roku.
Foto: materiały prasowe

Dzięki temu giełdowa grupa ma już trzy zakłady produkcyjne, dwa w Polsce (Słupsk i Urszulin koło Warszawy) oraz jeden na Ukrainie (Czernichów). Po trzech kwartałach zapewniły firmie 167,3 mln zł skonsolidowanych przychodów i 7,9 mln zł czystego zarobku. W ujęciu rok do roku wzrosły odpowiednio o 28,6 proc. oraz 281 proc.

Plast-Box informuje, że poza naszym krajem osiągnął już 92,8 mln zł przychodów, co oznaczało wzrost o 15,5 proc. Kluczowymi rynkami eksportowymi pozostają kraje Unii Europejskiej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.