REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Amica: Cel to lodówki i okapy

Amica lodówki już produkowała, ale zakład wraz z fabryką pralek kupił od niej Samsung. Teraz z racji tego, że sprzedaż lodówek rocznie to już kilkaset tysięcy sztuk, warto rozważyć ich produkcję.

Wojciech Kocikowski, wiceprezes Amiki.

Foto: materiały prasowe

– Generalnie na własnych produktach mamy wyższe marże niż na towarach od naszych dostawców, innych producentów. Kontynuujemy rozważania na ten temat, wciąż prowadzimy też rozmowy z potencjalnymi partnerami – mówi „Parkietowi" Wojciech Kocikowski, wiceprezes Amiki.

– Możliwe są różne scenariusze – zarówno przejęcie, jak i kooperacja z innym rynkowym graczem. Ostatnie wydarzenia na rynku europejskim, jak przejęcie Gorenje przez Hisense czy Candy przez Haier, skłaniają nas do intensyfikacji tych rozważań – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA