Przemysł

Radpol: Popyt rośnie mimo coraz wyższych cen

W tym roku zapotrzebowanie na wyroby Radpolu systematycznie rośnie.
Foto: materiały prasowe

Spółka obserwuje zwiększone zainteresowanie m.in. rurami preizolowanymi, co w dużej mierze wynika z prac realizowanych w branży ciepłowniczej. – Była grupa inwestorów, którzy wstrzymywali się z rozpoczęciem inwestycji, licząc na stabilizację albo nawet spadki cen surowców. Obecnie nie mogą dłużej zwlekać z realizacjami projektów, jeżeli chcą wykorzystać w tym roku pozyskane na te cele fundusze – tłumaczy Anna Kułach, prezes Radpolu. Spółka obserwuje również rosnącą ilość zapytań na produkty, które oferuje w ramach biznesu electro & tech. Chodzi zwłaszcza o wyroby wykorzystywane w „zielonych inwestycjach", m.in. przy budowie farm wiatrowych.

Dzięki działaniom prowadzonym na rynkach zagranicznych firma odnotowuje dynamiczny wzrost eksportu. – Docieramy z ofertą do krajów, w których nasze produkty nie były znane albo ich rozpoznawalność była niska. W tym roku dynamicznie wzrasta sprzedaż do Czech, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Francji, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Rumunii czy Bułgarii – informuje Kułach. Dodaje, że wyniki Radpolu mocno uzależnione są od cen surowców, a te ostatnio mocno wzrosły. Do tego dochodzi drogi prąd i gaz ziemny oraz podwyżki wynagrodzeń. Ponadto, dużą niewiadomą cały czas jest to, jakie obostrzenia mogą być wprowadzone przy kolejnych falach pandemii. Z drugiej strony, patrząc na ostatnie półtora roku, zarząd nie spodziewa się rewolucji, ponieważ do pewnych ograniczeń rynek już się przyzwyczaił i nie blokuje to podejmowania decyzji tak bardzo, jak na początku ubiegłego roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.