REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

AC: I półrocze nieco słabiej

Foto: materiały prasowe

Spółka z branży motoryzacyjnej, zajmująca się m.in produkcją oraz sprzedażą samochodowych instalacji gazowych, miała nieco słabsze I półrocze niż w ubiegłym roku. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły od stycznia do końca czerwca 121 mln zł wobec 126,6 mln zł przed rokiem. Zysk osiągnięty przez emitenta utrzymuje się na stabilnym poziomie, ale zmniejszył się w stosunku do ubiegłego roku. W ciągu sześciu miesięcy AC zgromadziło 21,7 mln zł zysku netto – w I połowie 2018 r. było to prawie 23 mln zł. Zdaniem zarządu popytowi na wyroby autogazowe sprzyjają korzystne na większości rynków relacje autogazu do benzyny i diesla oraz rosnący na świecie trend napędzania samochodów paliwami alternatywnymi, takimi jak CNG i LPG. Na niższe przychody i zyski firmy szczególnie pod koniec I półrocza miało wpływ umocnienie złotego względem dolara i euro.

O 5,6 proc. spadły przychody ze sprzedaży eksportowej względem I półrocza ubiegłego roku. Wyniosła ona 77,5 mln zł. Przyczyną spadku była mniejsza liczba transakcji zawieranych w Rosji, co było związane z wprowadzeniem w czerwcu br. nowych regulacji w zakresie badań dopuszczających oraz rejestracji pojazdów z instalacją gazową, na co rynek i rosyjska administracja nie były przygotowane.

Rynek bardzo spokojnie zareagował na wyniki spółki. W piątkowe popołudnie kurs akcji rósł o 0,4 proc. a inwestorzy płacili po 47,4 zł za walor. ber

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA