Przemysł

Ferro: Rozbudowa w Znojmo

W I półroczu grupa Ferro odnotowała pozytywne tendencje w wynikach sprzedażowych.

Ferro, kierowane przez Anetę Raczek, zwiększa sprzedaż na czterech kluczowych rynkach oraz na Węgrzech i w Bułgarii.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

– Po wyjątkowo dobrym I kwartale kwiecień był dla naszej grupy słabszy, niż pierwotnie oczekiwaliśmy. W maju i czerwcu zwyżki były jednak już zgodne z naszymi planami – mówi Aneta Raczek, prezes Ferro. Dodaje, że powodem chwilowego osłabienia dynamiki sprzedaży było wprowadzenie nowego cennika, zmiany w oferowanym asortymencie oraz wahania cen dolara i surowców, w tym zwłaszcza miedzi. Jakie wyniki spółka osiągnęła w I półroczu, poinformuje 29 sierpnia.

Ferro nadal odnotowuje wzrost sprzedaży na wszystkich czterech kluczowych rynkach, czyli w Polsce, Czechach, Rumunii i na Słowacji. Zwyżki na tych rynkach nie są już tak duże jak w latach poprzednich, ze względu na coraz wyższą bazę i wyższy udział rynkowy w każdym z tych krajów. – Zwiększamy także sprzedaż na Węgrzech i w Bułgarii, gdzie stosunkowo niedawno zbudowaliśmy własne struktury sprzedażowe. Obecnie tworzymy je również w krajach nadbałtyckich – twierdzi Raczek. W dalszej kolejności Ferro rozważa mocniejsze wejście na kolejne rynki bałkańskie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.