REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Rynek liczy na wyższą cenę za akcje Pfleiderera

Z reakcji inwestorów i ostatnich rekomendacji można wywnioskować, że oferta wzywającego nie jest zbyt atrakcyjna dla akcjonariuszy.
Foto: materiały prasowe

Kurs Pfleiderera od dnia ogłoszenia wezwania utrzymuje się wyraźnie powyżej ceny oferowanej przez Strategic Value Partners, głównego akcjonariusza spółki. W trakcie środowej sesji papiery firmy były notowane nawet po 27 zł, czyli ponad 7 proc. powyżej ceny z wezwania. Ta różnica oznacza, że rynek liczy się z tym, że cena zostanie podniesiona.

Potencjał do wzrostu ceny

Ogłoszone przez głównego akcjonariusza wezwanie na akcje Pfleiderera wpisuje się w trend, jaki obecny jest na GPW od wielu miesięcy. Tylko od początku tego roku ogłoszono już kilkanaście wezwań do sprzedaży akcji spółek. Wprawdzie zaoferowana przez SPV cena w wezwaniu jest wyższa o ponad 26 proc. od kursu na zamknięciu czwartkowej sesji (po sesji pojawiła się informacja o wezwaniu), to zdaniem analityków można znaleźć argumenty przemawiające za jej podniesieniem. Tym bardziej że jeszcze na początku tego roku płacono za nie na rynku ponad 34 zł, o 25 proc. więcej niż cena z wezwania. – Niewątpliwie wartość oczekiwana strategii gry pod podniesienie ceny w wezwaniu na akcje Pfleiderera jest dodatnia. Od 2017 roku blisko 70 wezwań w ponad 40 proc. przypadków kończyło się podniesieniem ceny z medianą 12 proc. – zauważa Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA