REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Sanok RC bez dywidendy

Akcjonariusze Sanok Rubber Company zdecydowali, by zysk netto wypracowany w 2019 roku wynoszący 34,3 mln zł pozostał w spółce.
Foto: materiały prasowe

W poprzednich latach spółka regularnie dzieliła się zyskiem z akcjonariuszami. Z zysku za 2018 rok wypłaciła 1 zł dywidendy na akcję.

Biznesem producenta wyrobów gumowych zachwiały ograniczenia związane z pandemią Covid-19, które utrudniły funkcjonowanie spółki. W związku pogorszeniem perspektyw w branży motoryzacyjnej priorytetem grupy jest zabezpieczenie płynności. Zarząd zamierza ograniczył wydatki inwestycyjne w 2020 r., poza koniecznymi do zapewnienia krótkookresowego wzrostu biznesu.

Pogorszenie perspektyw rozwoju wywołane pandemią Covid-19 wymusiło na wielu spółkach notowanych na GPW zmianę priorytetów. W sytuacji oczekiwanego spadku obrotów w wielu branżach zarządy firm stawiają na zabezpieczenie płynności finansowej. Część spółek, dotąd co roku dzielących się zyskiem z akcjonariuszami, ogłosiła, że zawiesza w tym roku wypłatę dywidendy, a spora grupa firm skłania się ku takiej decyzji. Wśród firm przemysłowych z warszawskiej giełdy, które w tym roku zrezygnowały z wypłaty są m. in. Alumetal, Arctic Paper, Famur, Mangata czy Wielton.

Na zamknięciu środowej sesji akcje Sanok RC wyceniane były po 14,50 zł, o co oznacza spadek o ponad 1,3 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA