REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ursus: Dostawy z poślizgiem

Ursus zmaga się z utrudnieniami w sprzedaży eksportowej w wyniku ograniczeń w handlu oraz opóźnieniami w dostawach komponentów i maszyn.
Foto: materiały prasowe

Pandemia Covid-19 wpłynęła na ograniczenie planów produkcyjnych i przesunięcie ich realizacji na II połowę 2020 r. Produkcja maszyn rolniczych w Dobrym Mieście, po przestoju, odbywa się już bez większych zakłóceń, natomiast wznowienie produkcji ciągników w pełnym wymiarze w zakładach w Lublinie planowane jest pod koniec czerwca br.

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa odbiły się też negatywnie na działalności spółki na krajowym rynku. Podstawowym kanałem dystrybucji ciągników i maszyn rolniczych jest sprzedaż w ramach funkcjonującej sieci dealerskiej, dlatego obostrzenia wprowadzone na terytorium Polski m.in. ograniczyły możliwość bezpośredniego kontaktu przedstawicieli handlowych spółki oraz dealerów z rolnikami, skutkowały też mniejszą frekwencją w punktach sprzedaży maszyn i ciągników, czy też odwołaniem wystaw i targów poświęconych branży maszyn rolniczych, na których spółka corocznie odnotowywała zwiększony popyt na swoją ofertę. – Wobec powyższego oraz w związku z obserwowanymi utrudnieniami w zakresie zbytu płodów rolnych przez rolników czy brakiem możliwości zatrudniania pracowników sezonowych z zagranicy, spółka identyfikuje ryzyko, że inwestycje rolników, polegające na zakupach ciągników i maszyn rolniczych, mogą ulec przesunięciu w czasie – ocenia zarząd Ursusa. JIM

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA