Przemysł

MFO: Widać trend wzrostowy

MFO, największy w Polsce producent tzw. zimnogiętych profili stalowych, wykorzystywanych m.in. w branży budowlanej i materiałów budowlanych, kolejny kwartał notuje zwiększone zapotrzebowanie na oferowane wyroby.

Jakub Czerwiński, członek zarządu MFO.

Foto: materiały prasowe

– Sytuacja rynkowa jest bardzo dobra zarówno w Polsce, jak i w całej Unii. Wszystkie branże, z którymi współpracujemy, notują wzrost – informuje Jakub Czerwiński, członek zarządu MFO.

Jednocześnie spółka obserwuje wzrost wszystkich rodzajów kosztów. Najbardziej spektakularne i bezprecedensowe są zwyżki cen stali. W ostatnich 12 miesiącach zdrożała ona ponaddwukrotnie i dalej drożeje. Główną przyczyną jest deficyt stali na rynku spowodowany ograniczaniem produkcji w Europie i problemami z importem. Rosną też koszty energii elektrycznej, usług obcych i wynagrodzeń. Brakuje pracowników produkcyjnych. Spółka dostrzega też na rynku deficyt taboru kolejowego i samochodowego oraz kontenerów morskich, co przekłada się na dynamiczny wzrost cen usług transportowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.