REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Suwary. Rośnie produkcja

Pandemia koronawirusa nie tylko nie powinna pogorszyć kondycji finansowej grupy Suwary, ale może nawet przyczynić się do istotnej poprawy jej wyników.
Foto: materiały prasowe

To następstwo rosnącego zapotrzebowania na opakowania z tworzyw sztucznych. Chodzi zwłaszcza o dostawy do Orlen Oil. Firma z grupy PKN Orlen na początku marca rozpoczęła produkcję płynu do dezynfekcji rąk i w związku z tym potrzebuje coraz więcej butelek i pojemników, które wytwarzają Suwary. – Z Orlenem pracujemy na dotychczasowym kontrakcie, który częściowo zastępuje obecne portfolio. Wzrost zapotrzebowania szacujemy na kilkadziesiąt procent, ale to jest dynamiczne – mówi Walter Kuskowski, prezes Suwar.

Spółka dostarcza też pojemniki do Polfy Tarchomin. Z tym podmiotem nie ma jednak formalnie podpisanego kontraktu. Co więcej, Suwary są jednym z kilku dostawców, co nie zmienia faktu, że i w tym przypadku popyt jest duży. – Trudno nam oszacować, jakie przychody będziemy mieli z tego tytułu. Dostarczamy wszystko, co uda nam się wyprodukować – twierdzi Kuskowski. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, Suwary w pierwszej kolejności obsługują swoich stałych klientów, którzy przestawiają produkcję na płyny dezynfekujące. Realizują też dostawy do nowych odbiorców, znanych w branży chemicznej i budowlanej, którzy mają możliwość produkcji tych płynów, a potrzebują jedynie odpowiednich opakowań. W I kwartale roku obrotowego 2019/2020 (rozpoczął się 1 października) grupa Suwary wypracowała 28,4 mln zł przychodów i 1,1 mln zł czystego zarobku. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA