REKLAMA
REKLAMA

Profesjonalny inwestor

Kryptonewsy tygodnia: Posucha na rynku ICO i Blockchainowy smartfon

Foto: Adobestock

Bitcoin reaguje na giełdowe spadki | Wyprzedaż na globalnych rynkach akcji uderzyła rykoszetem w kryptowaluty. W czwartkowe popołudnie kurs bitcoina spadał o 5 proc., do 6250 USD, a więc znalazł się najniżej od 19 września. – Czasy, w których kryptowaluty były oderwane od reszty finansowego świata i stanowiły bezpieczne schronienie podczas wyprzedaży akcji, powoli stają się historią – mówił dla Bloomberga Ryan Rabaglia, szef handlu kryptowalutami w firmie OSL z Hongkongu.

Posucha na rynku ICO | We wrześniu wartość środków pozyskanych przez startupy w drodze emisji cyfrowych tokenów spadła do najniższego poziomu od maja 2017 r. – wynika z raportu Autonomous Research. Zdaniem komentatorów spadek wynika z faktu, że amerykański nadzór (SEC) traktuje tokeny jak papiery wartościowe, co oznacza, że ??emitenci muszą się zarejestrować i przestrzegać przepisów federalnych.

Milion euro na nadzorowanie branży | Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (European Securities and Markets Authority – ESMA) chce przeznaczyć w przyszłym roku ponad milion euro na potrzeby monitorowania i nadzoru nad sektorem fintech oraz kryptowalut.

Carrefour skorzysta z technologii blockchain | Będzie to konkretnie system monitoringu dostaw i jakości produktów opracowany przez IBM (nazywa się IBM Food Trust). Jak zapewnia firma, łańcuch bloków w branży spożywczej zapewnia uczestnikom (detalistom, dostawcom, hodowcom) dostęp do danych z całego ekosystemu i umożliwia lepszą ich identyfikację, przejrzystość i wydajność całego sektora.

Blockchainowy smartfon | Twórcy kryptowaluty Pundi X (42. miejsce w rankingu coinmarketcap.com) pracują nad smartfonem (Xphone) wykorzystującym blockchain. Każde urządzenie w ekosystemie XPhone będzie węzłem i wszyscy użytkownicy będą posiadać własny adres oraz klucz prywatny, unikalnie powiązany z nazwami węzłów.

Źródła: Bithub.pl, Bitcoin.pl, bloomberg.com


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA