Pracownicze plany kapitałowe PPK

Czwarty etap później? Nie ma takich planów

Małe, średnie i duże firmy mają za sobą uruchomienie pracowniczych planów kapitałowych. Z początkiem przyszłego roku rusza czwarty, ostatni etap wdrożenia PPK. To najtrudniejsza część tego projektu.

Polski Fundusz Rozwoju, którym kieruje Paweł Borys, nie planuje opóźniania terminu wdrożenia ostatniego etapu PPK.

Foto: Archiwum

Przez najbliższe miesiące pracownicze plany kapitałowe będą uruchamiać mikrofirmy, a także instytucje, budżetówka i samorządy. Etap ten obejmie w sumie 830 tys. firm i instytucji i 5,7 mln pracowników. To znacznie większe liczby niż w poprzednich etapach. Instytucje finansowe dopuszczone do oferowania i zarządzania PPK mówią, że część mikrofirm, a zwłaszcza instytucji, już rozpoczęła przygotowania do wdrożenia u siebie tego programu – niektóre nawet podpisały z nimi umowy w tej sprawie. Ot, choćby ZUS, który we wtorek poinformował, że PPK uruchomi we współpracy z PKO TFI.

Zdecydowana większość firm i instytucji ma to jednak przed sobą. Część z nich pewnie nawet o tym nie myśli, bo przecież pandemia nie odpuściła. Wielu przedsiębiorców objętych jest branżowymi lockdownami, nie pracują, nie zarabiają. I PPK to dla nich tylko kłopot.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.