REKLAMA
REKLAMA

Pracownicze plany kapitałowe PPK

Portal MojePPK.pl. Są pierwsze oferty firm zarządzających

Na portalu mojePPK pojawiły się oferty pięciu pierwszych instytucji dopuszczonych do zarządzania pracowniczymi planami kapitałowymi.
Foto: materiały prasowe

Instytucja finansowa, która chce zarządzać pieniędzmi gromadzonymi w ramach pracowniczych planów kapitałowych, musi uzyskać wpis do ewidencji prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. Następnie jej nazwa i skrócona oferta ogłaszane są na prowadzonym przez PFR portalu MojePPK.pl. Wpis do ewidencji uzyskało już co najmniej dziesięć instytucji zarządzających. Nazwy i oferty pięciu z nich znalazły się na stronie portalu. Są to, w kolejności alfabetycznej: Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne, Axa Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Pozostałe muszą jeszcze dostarczać wymagane przepisami dokumenty, dlatego ich nazwy pojawią się na MojePPK.pl za kilka dni.

W krótkich ofertach, które już zostały opublikowane na stronach portalu, instytucje chwalą się swoim doświadczeniem w zarządzaniu pieniędzmi i prowadzeniu programów emerytalnych. Podają kwoty, które mają w swoich portfelach. Niektóre kuszą też obniżonymi stawkami za swoje zarządzanie PPK.

– Cieszymy się, że szereg instytucji finansowych potwierdziło zainteresowanie uczestnictwem w systemie PPK. Są wśród nich zarówno czołowe międzynarodowe podmioty, jak i największe polskie instytucje. Zakładamy, że przed 1 lipca na portalu PPK będą dostępne oferty 15–20 podmiotów. Tak duże zainteresowanie instytucji finansowych powinno skutkować niższymi kosztami zarządzania oraz wyższą jakością obsługi z korzyścią dla uczestników PPK – mówi niedawno Paweł Borys, prezes PFR.

Rząd ma nadzieję, że do programu pracowniczych planów kapitałowych przystąpi nie mniej niż połowa z 11,5 mln pracowników. Z czasem ich liczba w PPK ma rosnąć, do przeszło 8,5 mln. psk

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA