Portfel techniczny

W marcu analitycy zarobili aż 16 proc. To rekord!

Portfel techniczny › Eksperci typują osiem spółek na kwiecień

Piotr Zając

piotr.zajac@parkiet.com
Adobestock

 

W pierwszym kwartale tego roku WIG zyskał 3,4 proc., mWIG40 6,1 proc., a sWIG80 12,6 proc. Skumulowana stopa zwrotu analityków technicznych, którzy co miesiąc typują spółki w ramach naszego portfela, wyniosła natomiast... 39,7 proc. Eksperci pokonali główne benchmarki z ogromną nawiązką. Marzec był już czwartym z rzędu miesiącem, gdy analitycy byli lepsi od szerokiego rynku. Był to też miesiąc rekordowy. Portfel zarobił bowiem aż 16 proc., co w kilkuletniej historii tego eksperymentu jeszcze się nie zdarzyło.

Na początek drugiego kwartału technicy wytypowali kolejny zestaw spółek. Znalazło się w nim osiem podmiotów. Trzy reprezentują WIG20 (wskazany przez dwóch analityków CD Projekt, KGHM i Play), cztery sWIG80 (Rainbow Tours, Quercus, Ten Square Games, Agora) i jedna mWIG40 (Grupa Azoty). Już drugi miesiąc z rzędu analitycy dostrzegają pozytywne sygnały na wykresach kursu akcji producentów gier. Eksperci stawiają na spółki, których notowania już są w trendach wzrostowych albo próbują do nich wrócić.

Powiązane artykuły

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.