Parkiet TV

#PROSTOzPARKIETU: Jak działa Pregnabit?

- Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek i stworzyliśmy innowacyjne urządzenie, dzięki któremu kobiety mogą wykonać badanie KTG w domu - mówiła w programie Parkiet TV Anna Skotny, wiceprezes firmy Nestmedic.
Foto: PARKIET

 

Flagowym produktem spółki jest Pregnabit. Czym jest i do czego służy?

KTG jest badaniem, które kobiety muszą wykonać w ostatnim trymestrze ciąży, jeżeli zostały stwierdzone jakieś niepokojące objawy. Do tej pory wykonywało się je w oddziałach szpitalnych. Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek i stworzyliśmy innowacyjne urządzenie, dzięki któremu kobiety mogą wykonać takie badanie w domu. Wyniki badań przesyłane są na platformę oraz analizowane przez lekarzy i położne. Do kobiety wraca informacja o stanie jej płodu.

Nestmedic wybiera się na NewConnect. Co tak naprawdę jest wartością firmy?

Przede wszystkim mamy gotowy produkt, który możemy wprowadzać na rynek. Dodatkowo poszerzamy wiedzę dotyczącą algorytmów. Dzięki temu będziemy mogli szybko wychodzić na rynki zagraniczne. Model biznesu oparty jest na tym, że kierujemy nasz produkt do lekarzy i położnych. Nie będziemy mieli więc kosztów związanych z komunikacją z konsumentami.

Urządzenie jest produkowane przez was czy korzystacie z rozwiązań innych firm?

Jest to nasze autorskie rozwiązanie. Od pomysłu do wdrożenia wszystkim zajmujemy się sami. Jeżeli pojawiłaby się potrzeba poprawy, ulepszenia urządzenia jesteśmy w stanie to szybko i dynamicznie zrobić.

Jak ono działa?

Kobieta dostaje od lekarza lub położnej nasze urządzenie do domu. Chcemy wspierać pracę lekarzy i położnych, a nie ją zastępować. Badanie może być wykonywane w każdej chwili, gdy czuje taka potrzebę. Przykładowo w nocy, gdy nie czuje ruchów płodu, nie ma potrzeby udawania się do szpitala. Kobieta sama wykonuje badanie, a profesjonaliści w ciągu 10–15 minut są w stanie sprawdzić i wrócić do niej z odpowiedzią, czy wszystko jest w porządku, czy Może będzie konieczna wizyta w placówce medycznej.

Czy widzicie już zainteresowanie produktem?

Tak. Pojawiamy się na konferencjach i targach medycznych. Obserwujemy zainteresowanie zarówno lekarzy, którzy chcą poszerzać profilaktykę w stosunku do swoich pacjentek, jak i samych pacjentek, które chciałyby korzystać z naszego urządzenia.

Można już gdzieś dostać Pregnabit?

Dotychczas prowadziliśmy badania kliniczne, w związku z czym pracowaliśmy w ściśle określonym gronem. Niedawno byliśmy na bardzo ważnych targach Medica w Düsseldorfie. Pojawiały się pierwsze pytania dotyczące naszej oferty, jednak ze względu na to, że czekaliśmy na pozwolenia, które będą umożliwiały nam sprzedaż, nie mogliśmy wystawiać naszej oferty dotyczącej sprzedaży. Obecnie ruszamy ze sprzedażą, więc myślę, że niebawem będzie można usłyszeć o pierwszych sukcesach.

Innowacyjnych produktów nie brakuje. Dlaczego właśnie Nestmedic ma osiągnąć sukces?

W biznesie nie wszystko jest gwarantowane, natomiast sukcesowi można pomóc. Posiadamy innowacyjny produkt, który tworzył zespół specjalistów. Mamy też wsparcie inwestorów. Są oni z nami od początku i odnosili już sukcesy na rynkach kapitałowych. Wspierają nas i pomagają nam uniknąć problemów, które mogłyby się pojawić. Wierzymy, iż te elementy sprawią, że uda nam się osiągnąć sukces.

Czy Pregnabit będzie waszym jedynym produktem?

Mamy ogromny potencjał i zapał do pracy. Stworzyliśmy produkt i widzimy pola, w których możemy go jeszcze udoskonalać. Chcemy go przekazać odbiorcom, by uzyskać jak najwięcej informacji zwrotnych. Planujemy się rozwijać i wdrażać nowe rozwiązania. Na razie nie ujawniamy jednak kierunków rozwoju.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.