Parkiet PLUS

AMAN GHEI, Inwestujemy w ludzi, nie w pomysły

WYWIAD | AMAN GHEI - z dyrektorem w funduszu inwestycyjnym Finch Capital rozmawia Grzegorz Siemionczyk

Aman Ghei

Foto: materiały prasowe

Jak wygląda praca Finch Capital w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej?

Z naszego siedmioosobowego zespołu trzy osoby koncentrują się na Europie Środkowo-Wschodniej, głównie Polsce. W ostatnich dwóch latach zainwestowaliśmy w trzy spółki. Pierwszą była krakowska firma PerfOps, która oferuje narzędzia do monitorowania ruchu w internecie. W Warszawie zainwestowaliśmy w Symmetrical, firmę założoną przez Piotra Smolenia, który wcześniej stworzył i sprzedał Turbine Analytics. Trzecią firmą w naszym środkowoeuopejskim portfelu jest Twisto. Choć powstała w Pradze, jest skoncentrowana na rozwoju w Polsce.

Czym zajmują się Twisto i Symmetrical?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.